W Polsce zagłosowało ponad cztery tysiące Ukraińców

W Polsce zagłosowało ponad cztery tysiące Ukraińców

Ukrinform
W Polsce w czterech lokalach wyborczych (w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie) 4240 Ukraińców wzięło udział w przedterminowych wyborach parlamentarnych - donosi korespondent Ukrinform.

Członkowie komisji wyborczych podają, że 2382 Ukraińców zagłosowało w lokalu wyborczym w Warszawie, 943 w Krakowie, 589 w Gdańsku i 326 w Lublinie.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbyło się bez istotnych naruszeń i incydentów.

Frekwencja w wyborach w okręgu warszawskim wyniosła 12% (na listach wyborczych jest 19 tys. 404 obywateli Ukrainy). Dodano również, że w lokalu wyborczym w Warszawie głosowało najwięcej wyborców ze wszystkich lokali wyborczych za granicą.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-