Do Rady Najwyższej ma szansę przejść przez sześć partii

Do Rady Najwyższej ma szansę przejść przez sześć partii

Ukrinform
Podczas przedterminowych wyborów do Rady Najwyższej sześć partii może pokonać próg wyborczy – świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS).

„Według wyników sondażu w obecnych wyborach parlamentarnych sześć partii ma największe szanse przekroczyć próg wyborczy” - powiedział socjolog.

Tak więc, zgodnie z badaniem przeprowadzonym, wśród osób, które podjęły już decyzję , 6 partii miałoby największą szansę na wejście do parlamentu: 48,5% ankietowanych głosowałoby na partię „Sługa Narodu”; 14,1%, na partię „Platforma opozycyjna – za życie”; 9,2% - na partię „Solidarność europejska ”; 6,2% - na partię „Ogólnoukraińskie Stowarzyszenie „Batkiwszczyna”;

Próg wyborczy może także pokonać partia „Głos” (4,4%) i partia „Siła i honor” - 4,1%.

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii przeprowadził ogólnoukraińskie badanie opinii publicznej w dniach od 25 czerwca do 7 lipca 2019 roku. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych na 2004 respondentach, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu).

Błąd statystyczny badania nie przekracza 3,3% - dla wskaźników bliskich 50%; 2,8% - dla wskaźników bliskich 25%; 2,0% - dla wskaźników bliskich 10%; 1,4% - dla wskaźników bliskich 5%.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-