Socis nazwał partie, które wejdą do Parlamentu

Socis nazwał partie, które wejdą do Parlamentu

Ukrinform
Jeśli wybory do Rady Najwyższej miałyby miejsce na początku czerwca, największą szansę na wejście do parlamentu miałoby pięć partii: „Sługa Narodu”, „Solidarność europejska”,„Platforma Opozycyjna - Za Życiem”, „Batkiwszczyna” i „Siła i honor”.

Wskazują na to wyniki sondażu przeprowadzonego przez centrum Socis i Komitet Wyborców Ukrainy w dniach od 29 maja - 6 czerwca 2019 roku.

W szczególności 51,3% tych, którzy już się zdecydowali i wezmą udział w wyborach, powiedziało, że poprą pro-prezydencką partię „Sługa Narodu” podczas wyborów do Rady Najwyższej.

Drugie miejsce zajmuje partia Petro Poroszenki „Solidarność europejska” (9,5%).

Trzecie - „Platforma opozycyjna - Za Życiem” (9,2%), czwarta - „Batkiwszczyna” Julii Tymoszenko (8,7%) i piąta jest „Siła i honor” Ihora Smeszko (5%).

Partia piosenkarza Swiatosława Wakarczuka „Głos” zdobyła 4,9%.

Reszta partii, ze względu na pod próg wyborczy, nie przechodzi do Parlamentu.

Badanie przeprowadzono od 29 maja do 6 czerwca 2019 roku. Przeprowadzono rozmowy z 4000 respondentami metodą wywiadów osobistych, według próby reprezentującej dorosłą populację Ukrainy jako całości, w oparciu o cechy takie jak płeć, wiek (od 18 roku życia) i rodzaj osady (miasto / wieś).

Statystyczny błąd nie przekracza: 1,6%. Średni czas trwania jednego wywiadu wynosił 17 minut.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-