Pięć partii wejdzie do Rady Najwyższej Ukrainy

Pięć partii wejdzie do Rady Najwyższej Ukrainy

Ukrinform
Jeśli wybory do Rady Najwyższej miały miejsce na początku czerwca, największą szansą na wejście do parlamentu miałoby pięć partii: „Sługa Narodu”, „Platforma Opozycyjna - Za Życiem”, „Solidarność europejska” i „Batkiwszczyna” i „Głos”.

Wskazują na to wyniki sondażu przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) w dniach od 26 maja do 7 czerwca 2019 roku - informuje korespondent Ukrinform.

Według sondażu, jeśli wybory do Rady Najwyższej Ukrainy miały miejsce na początku czerwca, wówczas 32,1% respondentów zagłosowałoby na partię „Sługa Narodu” ; na partię „Platforma opozycyjna - za życiem” - 7,8%; na partię „Solidarność europejska ”- 5,4%; na partię „Batkiwszczyna”- 5,1%, na partię „Głos”- 3,7%; reszta ugrupowań politycznych zdobywa mniej niż 3% głosów wyborców.

24,2% ankietowanych nie zdecydowało jeszcze, na kogo głosować.

Jednocześnie, zgodnie z badaniem przeprowadzonym, wśród osób, które podjęły już decyzję (wskaźniki te są najbliższe możliwym wynikom wyborów), 6 partii miałoby największą szansę na wejście do parlamentu. Zatem 48,5% ankietowanych głosowałoby na partię „Sługa Narodu”; 11,8%, na partię „Platforma opozycyjna – za życiem”; 8,1% - na partię „Solidarność europejska ”; 7,8% - na partię „Ogólnoukraińskie Stowarzyszenie „Batkiwszczyna”; 5,6% - na partię „Głos”; 3,8% - na partię „Siła i honor”; reszta ugrupowań politycznych zdobywa mniej niż 3% głosów wyborców.

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii przeprowadził własne badanie opinii publicznej od 26 maja do 7 czerwca 2019 roku. Przeprowadzono rozmowy z 2021 respondentami metodą wywiadów osobistych, wśród mieszkańców 110 miejscowości ze wszystkich regionów Ukrainy (z wyjątkiem Krymu) w 4-stopniowej próbce, reprezentatywnej dla populacji Ukrainy w wieku od 18 lat.

W obwodach ługańskim i donieckim ankietę przeprowadzono tylko na terytorium kontrolowanym przez władze ukraińskie. Statystyczny błąd nie przekracza: 3,3% - dla wskaźników bliskich 50%; 2,8% - dla wskaźników bliskich 25%; 2,0% - dla wskaźników bliskich 10%; 1,4% - dla wskaźników bliskich 5%.

Jak informowaliśmy, przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się na Ukrainie 21 lipca.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-