Wakarczuk przedstawił partię, z którą weźmie udział w wyborach parlamentarnych ZDJĘCIE, WIDEO

Wakarczuk przedstawił partię, z którą weźmie udział w wyborach parlamentarnych ZDJĘCIE, WIDEO

Ukrinform
Ukraiński piosenkarz, lider zespołu „Okean Elzy” Światosław Wakarczuk ogłosił powstanie partii „Głos” i jej udział w wyborach parlamentarnych.

Prezentacja partii odbyła się na Wzgórzu Starokijowskim w stolicy, donosi korespondent Ukrinform.

„Stworzyliśmy siłę polityczną - partię prawdziwych zmian i nazywaliśmy tę partię „Głos”- powiedział Wakarczuk.

Powiedział również, że poprowadzi tę partię do wyborów parlamentarnych. Jak twierdzi, partia Głos idzie do parlamentu, by „zniszczyć starą politykę i stworzyć nową politykę, która przyniesie prawdziwą zmianę”.

Wakarczuk podkreślił, że oligarchowie nie finansują jego siły politycznej, a partia „nie wzięła, ani nie weźmie ani grosza, ani cukierka” od oligarchów.

„Nasz głos będzie brzmiał spójnie i mocno, a dziś brzmi to tak: po pierwsze - interesy obywateli ukraińskich przede wszystkim, po drugie - egzystencjalny wybór Ukrainy - Europa, po trzecie to jedno prawo dla wszystkich, po czwarte to wolna gospodarka bez oligarchów, a po piąte – władza, która odpowiada przed obywatelami Ukrainy ”- powiedział muzyk.

Przedstawił także członków swojej ekipy, ale podkreślił, że nie jest to jeszcze lista „Głosów” w wyborach parlamentarnych - zostanie ona utworzona na kongresie partii później. Wśród wymienionych osób są: ekonomistka Julia Klimenko, aktywista Jarosław Jurczyszyn, profesor Akademii Nauk Medycznych Ukrainy Jurij Sokołow, „Cyborg” Andrij Szaraskin i aktywistka Sołomija Bobrowska.

„Każdy z nich jest patriotą, profesjonalistą, a co najważniejsze - wszyscy są przyzwoitymi ludźmi. Każdy z nich zmieniał Ukrainę, a teraz zamierzamy wspólnie zmienić ukraińską politykę” - powiedział Wakarczuk.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-