Poroszenko obiecuje zapoczątkować likwidację stanowisk szefów OGA

Poroszenko obiecuje zapoczątkować likwidację stanowisk szefów OGA

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w przypadku zwycięstwa w wyborach obiecuje zainicjować zmiany do konstytucji dotyczące likwidacji stanowisk przewodniczących regionalnych administracji państwowych.

Poroszenko powiedział to podczas rozmowy z dziennikarzami w sali konferencyjnej NSC Olimpijski, raport Ukrinformu.

„Zaraz po wyborach prezydenckich zainicjować zmiany w konstytucji, gdzie stanowiska przewodniczących regionalnych administracji państwowych zostaną zlikwidowane, ponieważ jest to kontynuacja reformy decentralizacyjnej”, powiedział Poroszenko.

Według prezydenta muszą być zastąpieni przez prefektów z większymi lub mniejszych obowiązkami. Władza wykonawcza będzie przekazywana lokalnym społecznościom.

Zgodnie z doniesieniami, wczoraj prezydent Poroszenko przybył na NSC Olimpijski na debaty wyznaczone przez jego komitet wyborczy, na którą zaproszono kandydata na prezydenta Wołodymira Zełenskiego. Jednak Zełenski nie przyszedł. Prezydent rozmawiał z zebranymi na placu w pobliżu stadionu, po czym spotkał się z dziennikarzami w sali konferencyjnej NSC Olimpijski.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-