Centralna Komisja Wyborcza zakończyła rejestrację – jest 44 kandydatów na prezydenta

Centralna Komisja Wyborcza zakończyła rejestrację – jest 44 kandydatów na prezydenta

Ukrinform
Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zakończyła rejestrację kandydatów na stanowisko głowy państwa w wyborach prezydenckich. Ogółem zarejestrowanych jest 44 kandydatów - poinformowała szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Tetjana Slipaczuk na konferencji prasowej w piątek, donosi korespondent Ukrinform.

"Dzisiaj zakończył się proces rejestracji kandydatów" – powiedziała.

Zarejestrowano 44 kandydatów na prezydenta, w tym 20 osób, które same się zgłosiły do wyborów, a 24 to kandydaci nominowani przez partie polityczne. Czterdziestu kandydatów to mężczyźni, a tylko cztery to kobiety.

Slipaczuk powiedziała, że komisja przyjęła 92 wniosków od tych, którzy chcieli być zarejestrowanymi kandydatami na stanowisko głowy państwa, podczas gdy w Wyborach Prezydenta w 2014 roku, takich wniosków było 53.

Na Ukrainie 31 grudnia 2018 r. rozpoczął się proces wyborczy do wyborów prezydenckich zaplanowanych na 31 marca 2019 r.

Zarejestrowani kandydaci: Ihor Szewczenko, Serhij Kaplin, Wałentyn Naływajczenko, Witalij Skocyk, Andrij Sadowy, Witalij Kuprij, Jewgienij Murajew, Anatolij Hrycenko, Giennadij Balaszow, Olha Bohomolec, Ołeksandr Szewczenko, Roman Nasirow, Jurij Bojko, Ołeh Laszko, Arkady Kornacki, Ołeksandr Wilkul, Julia Tymoszenko, Dmytrij Dobrodomow, Ołeksandr Moroz, Ilja Kiwa, Rusłan Koszułyński i Ołeksandr Danyluk, Serhij Taruta, Wołodymyr Zeleński, Ihor Smeszko, Inna Bohosłowska, Jurij Derewejanin, Mykoła Haber i Roman Bezsmertny, Wiktor Bondar, Wiktor Krywenko, Serhij Krywonos, Serhij Nosenko Rusłan Ryhowanow Jurij Tymoszenko, Wasilij Żurawlow, Andrij Nowak, Petro Poroszenko, Jurij Karmazin, Julia Litwinienko, Ołeksandr Waszczenko i Wołodymyr Pietrow, Ołeksandr Sołowjow i Dmytro Hnapa.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-