Ponad 80% Ukraińców jest gotowych wziąć udział w wyborach prezydenckich

Ponad 80% Ukraińców jest gotowych wziąć udział w wyborach prezydenckich

Ukrinform
Ponad 80% Ukraińców chce wziąć udział w wyborach prezydenckich 31 marca 2019 roku.

Wskazują na to badania, przeprowadzone przez trzy ośrodki badań socjologicznych: Centrum Badań Społeczno-Marketingowych "Socis”, Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) i Centrum im. Razumkowa.

"Obecnie ponad 80% Ukraińców jest gotowych do wzięcia udziału (na pewno i prawdopodobnie na pewno) w wyborach prezydenckich na Ukrainie, które odbędą się w marcu tego roku".

47,7% respondentów przyznało, że zawsze bierze udział w głosowaniu, prawie zawsze głosuje - 23,1% respondentów, bardzo często głosuje 11,6% respondentów, czasami głosuje - 7,4% respondentów. Prawie nigdy nie głosuje 2,8%, nigdy nie głosuje - 3,1%.

Jednocześnie po raz pierwszy zagłosuje 3,7% respondentów.

Odmówiło odpowiedzi 0,7% respondentów.

Badania przeprowadzono w okresie od 16 do 29 stycznia 2019 roku. Przepytano 11 000 osób we wszystkich regionach Ukrainy (wyłączając ludność Autonomicznej Republiki Krymu i terytoriów okupowanych obwodów donieckiego i ługańskiego). Błąd statystyczny w badaniu wynosi 0,9%. Badanie przeprowadzono za pomocą osobistej, sformalizowanej rozmowy w miejscu zamieszkania respondenta.

31 grudnia 2018 roku na Ukrainie, rozpoczął się proces wyborczy wyborów Prezydenta Ukrainy, zaplanowanych na 31 marca 2019 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-