Poroszenko ogłosił zamiar wzięcia udziału w wyborach prezydenckich

Poroszenko ogłosił zamiar wzięcia udziału w wyborach prezydenckich

Ukrinform
Prezydent Petro Poroszenko będzie kandydował na drugą kadencję podczas następnych wyborów prezydenckich 31 marca.

Ogłosił to podczas przemówienia na forum "Od Krut do Brukseli. Idziemy swoją drogą", podaje korespondent Ukrinform.

„ Poczucie ogromnej odpowiedzialności przed państwem, przed współczesnymi i przyszłymi pokoleniami, zmusiło mnie do podjęcia decyzji o ponownym kandydowaniu na urząd prezydenta Ukrainy” - powiedział Poroszenko.

Na 29 stycznia CKW zarejestrowała już 22 kandydatów na stanowisko prezydenta Ukrainy. Są to: Ihor Szewczenko, Siergiej Kaplin, Wałentyn Naływajczenko, Witalija Skocyka, Andrij Sadowy, Witalij Kuprij, Jewgenija Murajewa, Anatolij Hrycenko, Giennadij Bałaszow, Olha Bohomolec, Ołeksandr Szewczenko, Roman Nasirow, Jurij Bojko, Ołeh Laszko, Arkadij Kornacki, Ołeksandr Wilkul, Julia Tymoszenko, Dmitrij Dobrodomow, Ołeksandr Moroz, Eliasz Kiwa, Rusłan Koszyliński i Ołeksandr Danyluk.

Kampania wyborcza prezydenta Ukrainy rozpoczęła się 31 grudnia 2018 roku. Nominacja kandydatów i składanie dokumentów potrwa do 3 lutego włącznie, a ich rejestracja nastąpi w ciągu pięciu dni i zakończy się 8 lutego 2019 roku. Przed przedłożeniem dokumentów do CKW kandydat lub strona, która go wyznaczyła, musi dokonać wpłaty gotówkowej w wysokości 2,5 mln hrywien.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 31 marca 2019 r.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-