Na Ukrainie uruchomiono system automatycznej kontroli deklaracji - Nowikow

Na Ukrainie uruchomiono system automatycznej kontroli deklaracji - Nowikow

Ukrinform
Dnia 1 czerwca uruchomiono system automatycznej kontroli deklaracji dochodów urzędników.

O tym powiedział w rozmowie z Ukrinformem szef Narodowej Agencji Przeciwdziałania Korupcji Aleksander Nowikow.

„Dosłownie, dnia1 czerwca zaczął działać system logicznej i arytmetycznej kontroli deklaracji. Dotyczy to wszystkich 780 tysięcy deklaracji złożonych przed dniem 1 kwietnia 2020 roku”- powiedział.

Wszystkie zostały zweryfikowane z wcześniejszymi deklaracjami, w sumie z 14 rejestrami, które istnieją w państwie - wyjaśnił prezes NAPK. W wyniku uzgodnienia system informatyczny wygenerował „ocenę ryzyka deklaracji”. Zgodnie z nowymi przepisami, dodał Nowikow, „po raz pierwszy w wyniku współpracy z organizacjami publicznymi, czyli Społeczną Radą w ramach NAPK, otrzymaliśmy ocenę ryzyka deklaracji, według której będziemy je wybierać do weryfikacji”.

Wyjaśnił, że wśród pierwszej dziesiątki - deklaracje parlamentarzystów i deputowanych rad lokalnych. „Więc komputer ustalił ryzyko możliwości uzyskania nielegalnego dochodu lub niezgłoszonego mienia” - powiedział szef NAPK.

Jak informował wcześniej Ukrinform, Narodowa Agencja ds. Przeciwdziałania Korupcji wyjaśniła wcześniej, które deklaracje można uznać za ryzykowne i podlegające weryfikacji.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-