Pomimo agresji Federacji Rosyjskiej Ukraina jest otwarta na zagraniczny biznes - Markarowa

Pomimo agresji Federacji Rosyjskiej Ukraina jest otwarta na zagraniczny biznes - Markarowa

Ukrinform
Pomimo konieczności obrony swoich granic przed rosyjską agresją Ukraina jest całkowicie otwarta na zagraniczny biznes i inwestorów, których napływ jest bardzo istotny dla przeprowadzenia kluczowych reform i rozwoju ukraińskiej gospodarki.

Jak poinformował korespondent Ukrinformu, ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa powiedziała to w czwartek podczas internetowej konferencji zorganizowanej przez amerykańsko-ukraińską Radę Biznesu.

„Pomimo tego, że nasi dzielni żołnierze nadal codziennie walczą na froncie, Ukraina jest otwarta dla biznesu” - powiedziała Markarowa.

Zwróciła uwagę, że w latach rosyjskiej agresji znaczna część wysiłków Ukrainy zmierza do odzyskania kontroli nad okupowanymi terytoriami na wschodzie oraz Krymu. Równocześnie równie ważnym zadaniem pozostaje wdrożenie reform w kluczowych obszarach, co jest ważnym elementem zwiększenia zaufania biznesu zagranicznego i przyciągania inwestycji do ukraińskiej gospodarki.

„Im więcej firm ukraińskich, zagranicznych, a zwłaszcza amerykańskich - co byłoby moim głównym celem - otwiera zakłady produkcyjne lub firmy z sektora usług na Ukrainie, tym szybciej możemy wdrożyć konieczne reformy” - powiedziała ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych.

W tym kontekście Markarowa podkreślił, że strona ukraińska jest otwarta na inwestorów zagranicznych.

„Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jesteśmy gotowi do dyskusji, prowadzenia rozmów, by wysłuchać amerykańskich inwestorów” - podkreśliła ambasador.

Zwróciła uwagę, że Ambasada współpracuje bezpośrednio z odpowiednimi urzędami na Ukrainie, koncentrując się na wspieraniu inwestycji i działalności gospodarczej.

Jak podawał Ukrinform, w marcu br. Prezydent Ukrainy polecił Radzie Ministrów podjęcie działań zmierzających do utworzenia Narodowego Funduszu Inwestycyjnego. Nowa struktura ukierunkowana jest na tworzenie warunków dla dużych projektów inwestycyjnych, rozwój międzynarodowej współpracy gospodarczej, zwiększenie konkurencyjności ukraińskiej gospodarki.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-