Sprzedaż nowych samochodów ciężarowych w kwietniu wzrosła prawie 2,5-krotnie - eksperci

Sprzedaż nowych samochodów ciężarowych w kwietniu wzrosła prawie 2,5-krotnie - eksperci

Ukrinform
W kwietniu 2021 roku na Ukrainie zarejestrowano 1266 nowych pojazdów ciężarowych, czyli prawie 2,5 razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Według Ukrinformu donosi o tym Stowarzyszenie Producentów Samochodów Ukrainy (Ukravtoprom).

Odnotowuje się, że w kwietniu popyt na nowe samochody dostawcze wzrósł o 8% w stosunku do marca 2021 roku.

Wśród nowych samochodów dostawczych zakupionych w kwietniu najpopularniejszą marką stał się Renault: w zeszłym miesiącu zarejestrowano 261 samochodów tej marki, o 88% więcej niż w tym samym okresie w 2020 roku.

Drugie miejsce pod względem popularności zajął Fiat (152 rejestracje, o 162% więcej).

Trzecie miejsce zajęła marka MAZ, w kwietniu 2021 roku zarejestrowano 97 samochodów dostawczych tej marki, czyli o 439% więcej niż w kwietniu 2020 roku.

Czwarte miejsce zajęła marka Peugeot: 88 rejestracji, czyli 2,5 razy więcej niż w kwietniu 2020 roku.

W pierwszej piątce znalazła się również francuska marka Citroen, której 86 aut zostało zakupionych w ubiegłym miesiącu na Ukrainie, o 59% więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Od początku roku na Ukrainie zarejestrowano 4,1 tysiąca nowych pojazdów ciężarowych. To o 55% więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.

Jak podawał Ukrinform, w I kwartale 2021 roku na Ukrainie zarejestrowano 2,8 tysiąca nowych ciężarówek i pojazdów specjalnych, czyli prawie o jedną trzecią więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-