Pandemia spowodowała wzrost liczby wypadków na Ukrainie 3,9 razy - FSSU

Pandemia spowodowała wzrost liczby wypadków na Ukrainie 3,9 razy - FSSU

Ukrinform
W pierwszym kwartale tego roku liczba wypadków przy pracy na Ukrainie wzrosła 3,9 razy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Funduszu Ubezpieczeń Społecznych Ukrainy.

„Pod koniec I kwartału 2021 roku Kasa Ubezpieczeń Społecznych Ukrainy zarejestrowała 3502 poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w tym  przypadku fakt zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych sporządzonano w formie zaświaczenia N-1 / P (uznawany przez komisje związane z produkcją). To 3,9 razy więcej niż w I kwartale 2020 roku. Wzrost wynika z przypadków ostrych chorób zawodowych związanych z COVID-19 wśród pracowników służby zdrowia" – podano w oświadczeniu.

Czyli w okresie styczeń-marzec tego roku zarejestrowano 2525 ofiar z rozpoznaniem COVID-19, na temat których sporządzono akt w postaci zaświaczenia N-1 / P (związany z produkcją), co stanowi 72,1% ogółu liczby poszkodowanych w tym okresie.

Jak zauważono, zgodnie z wnioskami z przeprowadzonych dochodzeń, główną przyczyną wypadków jest nieprzestrzeganie wymagań zawartych w instrukcjach BHP.

Większość wypadków miała miejsce wśród pielęgniarek (braci), lekarzy rodzinnych, młodszych pielęgniarek (braci).

Podaje się również, że odsetek urazów przy pracy (ostrych chorób zawodowych) jest najwyższy wśród kobiet w wieku od 50 do 59 lat.

Jak wiadomo, co roku 28 kwietnia światowa społeczność obchodzi Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w miejscu pracy, zagrożenia produkcyjne, ochronę życia i zdrowia pracowników.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-