Jeśli uruchomiony zostanie Nord Stream 2, Ukraina będzie traciła 1,5 mld dolarów rocznie - Ministerstwo Finansów

Jeśli uruchomiony zostanie Nord Stream 2, Ukraina będzie traciła 1,5 mld dolarów rocznie - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Po ukończeniu budowy i uruchomieniu rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 Ukraina będzie tracić około 1,5 mld USD rocznie.

Według Ukrinformu minister finansów Serhyj Marczenko powiedział o tym w rozmowie z periodykiem DER STANDARD, podał służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Minister zaznaczył, że w wyniku uruchomienia gazociągu Nord Stream-2 Ukraina utraci część zdolności tranzytowych, a jej infrastruktura będzie często nieczynna.

„To utrata zasobów i miejsc pracy – a to około 1,5 miliarda dolarów rocznie” - powiedział Marczenko.

Jak podawał Ukrinform, gazociąg z Rosji do Niemiec, którego długość przekracza 1200 km, jest ukończony w 94%. Rok temu dzięki sankcjom USA budowa Nord Stream 2 została wstrzymana, ale strona rosyjska wznowiła prace na własną rękę za zgodą strony niemieckiej.

Ukraina jest przeciwna budowie tego gazociągu. Jego przeciwnikami są także USA, Polska i kraje bałtyckie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-