Wykorzystano 62% środków z funduszu „korona-wirusowego” - Ministerstwo Finansów

Wykorzystano 62% środków z funduszu „korona-wirusowego” - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Wykorzystano już 41 miliardów hrywien z funduszu walki z COVID-19, co stanowi 62% jego całkowitej kwoty.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Stanem na dzień 20 listopada 2020 roku wykorzystano 41 mld UAH z funduszu COVID-19, co stanowi 62% całkowitej kwoty - 66 mld UAH. Ministerstwo zwraca uwagę, że na opiekę zdrowotną wydano 7,8 mld UAH z planowanych 18,5 mld UAH. W szczególności 4,2 mld UAH z przewidzianych 6,1 mld UAH zostało przeznaczonych na podwyższenie zasiłków i dodatkowych płatności dla pracowników medycznych; na budowę i remont recepcji - 1,7 mld UAH; na wyposażenie laboratoriów Ministerstwa Zdrowia i zakup środków ochrony indywidualnej - 0,8 mld UAH z zakładanych 4 mld UAH; budżety lokalne otrzymały dotację na zaopatrzenie szpitali w tlen w wysokości 571 mln UAH z 1,5 mld UAH; na zakup wyposażenia oddziałów przyjęć szpitali wspierających - 0,5 mld UAH z przewidzianych 4,7 mld UAH; na zakup aparatów do sztucznej wentylacji płuc wydano 42 miliony hrywien z zakładanych 100 milionów hrywien.

Z planowanych 11,7 mld UAH wydano 9,4 mld UAH na środki ochrony socjalnej. W szczególności 6,8 mld UAH zostało przekazane do Funduszu Obowiązkowego Ubezpieczenia Państwowego na wypadek bezrobocia, a 1,7 mld UAH do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo 0,8 mld hrywien przeznaczono na wypłatę zasiłku rodzinnego przedsiębiorcom indywidualnym, którzy wybrali uproszczony system podatkowy i należą do pierwszej i drugiej grupy podatników.

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Polityki Społecznej wynika, że ​​stanem na dzień 1 listopada 86949 przedsiębiorców indywidualnych otrzymało pomoc na dzieci, zasiłki dla bezrobotnych zostały przelane na konta 467662 osób, i przekazano środki pracodawcom na wypłatę 354148 pracownikom zasiłków za okres kwarantanny. Wypłacono także świadczenia materialne dla 32220 osób, a czasowe zapomogi otrzymało 198341 osób.

Na działania w zakresie stymulacji gospodarczej wykorzystano 20,8 mld UAH z zakładanych 32,4 mld UAH. W szczególności 20,76 mld UAH zostało przekazane na budowę, odbudowę, naprawę i utrzymanie publicznych autostrad o znaczeniu państwowym z planowanych 31,45 mld UAH. Według dostępnych informacji na dzień 1 listopada kwota według umów wynosi 23,4 mld UAH.

Na wsparcie państwa dla sfery kultury, turystyki i przemysłów kreatywnych przeznaczono 58 mln UAH z przewidzianego 1 mld UAH. 2,5 mld UAH z 2,7 mld UAH przeznaczono na zapewnienie porządku. 524 mln hrywien przeznaczono na zwrot wydatków, które zostały zredukowane podczas tworzenia funduszu, z czego wykorzystano już 324 mln hrywien.

Jak informował Ukrinform, 22 kwietnia 2020 roku Gabinet Ministrów zatwierdził procedurę wykorzystania środków z Funduszu Zwalczania Ostrej Choroby Układu Oddechowego COVID-19. Początkowo na Fundusz przeznaczono 64,7 mld UAH, środki te są zapewnione w budżecie państwa. Uwzględniając zmiany w ustawodawstwie Ukrainy oraz decyzje rządu, wielkość Funduszu wyniosła 66 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-