W ramach programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%” w ubiegłym tygodniu wydano 820 mln – Ministerstwo Finansów

W ramach programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%” w ubiegłym tygodniu wydano 820 mln – Ministerstwo Finansów

Ukrinform
W ubiegłym tygodniu autoryzowane banki w ramach „Dostępne pożyczki 5-7-9%”  udzieliły 322 kredytów na łączną sumę 820 mln UAH.

Według Ukrinformu poinformowało o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Jednocześnie 72% (592 mln UAH) całkowitej kwoty to umowy refinansowania wcześniej udzielonych kredytów. 15% (120 mln UAH) to kredyty inwestycyjne udzielone przez autoryzowane banki. Pożyczki na uzupełnienie kapitału obrotowego sięgają 13% (108 mln UAH).

Według ministerstwa w całym okresie obowiązywania programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%” autoryzowane banki udzieliły 4127 kredytów o wartości 9,883 mld UAH. Z tego 7,760 mld UAH stanowiło refinansowanie wcześniej otrzymanych kredytów, 1,608 mld UAH - na inwestycje kapitałowe, a 515 mln UAH - na uzupełnienie kapitału obrotowego.

Pożyczki w ramach programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%” można uzyskać w Oszczadbanku, Ukrgasbanku, PrivatBanku, Ukreximbanku, Banku „Lwów”, PUMBie i w 12 innych bankach.

Jak podawał Ukrinform, dnia 1 lutego 2020 roku na Ukrainie ruszył zatwierdzony przez Rząd program „Dostępne pożyczki 5-7-9%”. Zapewnienie trzech możliwych stawek - 5%, 7% lub 9% - od kredytów uzależnione jest od wielkości przedsiębiorstwa i okresu jego działalności. Dodatkowo oprocentowanie kredytu będzie obniżane o 0,5% w skali roku na każdego najemnego pracownika, ale nie mniej niż do 5% w skali roku.

W kwietniu Rada Ministrów rozszerzyła program państwowy „Dostępne pożyczki 5-7-9%” dla przedsiębiorstw o ​​rocznych przychodach w wysokości 100 mln UAH, podczas gdy wcześniej odpowiednia kwota była ograniczona do 50 mln UAH. Rząd podwyższył także maksymalną kwotę kredytu w ramach programu z 2 mln UAH do 3 mln UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-