Ukraina otrzyma 300 mln EURO z EBI na efektywność energetyczną

Ukraina otrzyma 300 mln EURO z EBI na efektywność energetyczną

Ukrinform
Gabinet Ministrów przyjął dwa zarządzenia w celu przyciągnięcia 300 mln EURO pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na efektywność energetyczną.

Według Ukrinformu, mówi o tym raport Ministerstwa Rozwoju Społecznego i Terytorialnego.

Departament zwraca uwagę, że realizacja zamówienia „O zaciągnięciu pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na realizację projektu      „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej na Ukrainie”pozwoli na realizację działań w zakresie efektywności energetycznej w małych miejscowościach, co znacznie zmniejszy obciążenie budżetu państwa i samorządów poprzez oszczędność kosztów opłaty za nośniki energetyczne.

Działania w zakresie efektywności energetycznej będą wdrażane w przedszkolach, szkołach, szpitalach, budynkach administracyjnych i innych budynkach socjalno-kulturalnych.

Kolejnym dekretem Gabinet Ministrów utworzył osobisty skład delegacji przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zarządzenia w sprawie udziału w negocjacjach z EBI w sprawie dalszego podpisania umowy finansowej i realizacji projektu „Efektywność energetyczna budynków publicznych na Ukrainie”.

Zdaniem Ministra Rozwoju Społecznego i Terytorialnego Ołeksyja Czernyszewa, osiągnięcie porozumienia z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w sprawie długoterminowej niskooprocentowanej pożyczki mającej na celu poprawę efektywności energetycznej w budynkach socjalnych, stwarza solidne podstawy do realizacji reformy efektywności energetycznej i daje szansę finansową dla rozwoju energooszczędnej miejskiej przestrzeni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-