Rozmieszczenie nowych euroobligacji pozwoli Ukrainie zaoszczędzić około 1 miliarda rocznie - Ustenko

Rozmieszczenie nowych euroobligacji pozwoli Ukrainie zaoszczędzić około 1 miliarda rocznie - Ustenko

Ukrinform
Rozmieszczenie przez Ukrainę euroobligacji na sumę 2 miliardów dolarów zamieniło stare długi na dłuższy i tańszy okres spłaty, co oznacza oszczędności rzędu miliarda hrywien rocznie.

Ołeh Ustenko, doradca prezydenta ds. gospodarczych, powiedział to w komentarzu dla jednego z kanałów telewizyjnych.

„Znaczącym dodatkowym wydarzeniem w tym tygodniu było rozmieszczenie naszych europejskich obligacji. Zostały one sprzedane za 2 miliardy dolarów. W rzeczywistości zamieniły one stare kredyty zaciągnięte wcześniej przez poprzedni rząd na dłuższy i tańszy okres spłaty. Zaoszczędzimy około miliarda hrywien rocznie"- powiedział Ustenko.

Zwrócił też uwagę, że skoki kursu hrywny są reakcją na napływ informacji o politycznej presji na poprzedniego szefa NBP.

„Rynek zareagował na to wyjątkowo negatywnie. Ale jednocześnie rezerwy złota i walut obcych w kraju kształtują się na poziomie 28,5 mld USD. Podpisano umowy z UE, co oznacza, że ​​w najbliższym czasie będziemy mogli otrzymać program pomocy makrofinansowej na poziomie 1, 2 miliarda euro, a to około 1,5 miliarda dolarów. „Zrada”, o której mówili poprzednicy - że MFW już nigdy więcej nie da pieniędzy - też się nie zmaterializowała. Poza tym z rynków zagranicznych wpłynęły 2 miliardy dolarów, więc rezerwy złota i walut zostaną uzupełnione dość szybko i bardzo szybko przekroczą granicę 30 miliardów. Nawiasem mówiąc, obecny poziom jest zbliżony do maksymalnego, jaki był odnotowany w ostatniej dekadzie, to jest w 2012 roku” - powiedział doradca Prezydenta.

Jak informowaliśmy, Ukraina rozmieściła nowe euroobligacje o wartości 2 mld USD z rentownością 7,253% i okresem ewykupu w 2033 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-