Wzrost ukraińskiej gospodarki przyspieszył do 4,6%

Wzrost ukraińskiej gospodarki przyspieszył do 4,6%

Ukrinform
Rzeczywisty produkt krajowy brutto Ukrainy w drugim kwartale 2019 r. w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku wzrósł o 4,6%.

Podał portal Uriadowy w oparciu o dane z Głównego Urzędu Statystycznego.

„Wzrost ukraińskiej gospodarki w drugim kwartale tego roku w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku wyniósł 4,6%, co jest najlepszym wynikiem w okresie ostatniego 2,5 roku. Według Głównego Urzędu Statystycznego Ukrainy w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku, wzrost wyniósł 1,6%, co jest również wartością maksymalną”, podano w raporcie.

Należy zauważyć, że ukraińska gospodarka pokazuje trend wzrostowy w ciągu ostanich czternastu kwartałów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-