Ukraina i Słowacja uruchomiły portal internetowy na temat przedsiębiorstw państwowych

Ukraina i Słowacja uruchomiły portal internetowy na temat przedsiębiorstw państwowych

Ukrinform
Międzynarodowe Centrum Studiów Zaawansowanych (MCPI) wraz ze Słowackim Instytutem Reform Ekonomicznych i Społecznych (Instytut Reform Ekonomicznych i Społecznych, INEKO) zaprezentowało interaktywny portal internetowy http://companies.icps.com.ua/, który przedstawia informacje o przedsiębiorstwach państwowych .

Prezentacja odbyła się wczoraj w Ukrinforme, informuje agencja.

„Dziś jesteśmy tutaj, aby przedstawić nowy portal i nową ocenę stabilności finansowej przedsiębiorstw państwowych”, powiedział Peter Goljasz, dyrektor INEKO.

Dodał, że nowy interaktywny portal umożliwi ekspertom gospodarczym otrzymywanie aktualnych informacji o stanie ukraińskich przedsiębiorstw państwowych.

Odwiedzający stronę mogą zapoznać się z ocenami przedsiębiorstw państwowych, informacjami o ich właścicielach, sprawozdaniach finansowych i tym podobnych. Również na portalu http://companies.icps.com.ua/ można porównać przedsiębiorstwa państwowe według dowolnych parametrów, zarówno między sobą, jak i ze słowackimi przedsiębiorstwami państwowymi.

Ponadto strona ma ocenę „Stabilność finansowa przedsiębiorstw państwowych Ukrainy”, która obejmuje 50 największych przedsiębiorstw państwowych Ukrainy, wybranych według wskaźnika „aktywa ogółem”.

Jehor Kijan, ekspert ds. ekonomicznych w MCPI, powiedział, że rating zawiera informacje z 2017 r., ponieważ sprawozdania finansowe niektórych firm za ubiegły rok w momencie ratingu nie zostały jeszcze opublikowane. Zauważył, że aktualizacja nastąpi wkrótce.

Kijan zauważył, że obecnie adres portalu http://companies.icps.com.ua/ nie działa, więc można się z nim zapoznać pod adresem „lustrzanym” - http://companies.ukraine.ineco.sk/. Jednak w momencie publikacji wiadomości oba linki nie działały.

Jak wcześniej informował Ukrinform, Międzynarodowe Centrum Studiów Politycznych i Słowacki Instytut Reform Ekonomicznych i Społecznych opracowały również portale „Kondycja finansowa budżetów miast i regionów Ukrainy” oraz „Przejrzystość 50 największych miast i 22 regionów Ukrainy”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-