Hrojsman: Wzrost gospodarczy musi zostać przekształcony w podwyżkę emerytur

Hrojsman: Wzrost gospodarczy musi zostać przekształcony w podwyżkę emerytur

Ukrinform
Gabinet Ministrów Ukrainy pod przewodnictwem Wołodymyra Hrojsmana stał się pierwszym ukraińskim rządem, któremu udało się wprowadzić mechanizm automatycznej indeksacji emerytur i przeprowadzić kilka masowych przeliczeń płatności w ciągu ostatnich lat.

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman powiedział to na antenie ukraińskiego kanału telewizyjnego, informuje Departament Informacji i Komunikacji Społecznej Sekretariatu Gabinetu Ministrów.

„Wykonaliśmy pierwszy etap, który pozwolił na masowe przeliczenie. Pozostaje problem ludzi, którzy mają duży staż pracy, ale mieli niewielką pensję, powiedział Wołodymyr Hrojsman. - Zawsze podkreślam: trzeba rozwijać gospodarkę, a następnie przekształcić ją we wzrost emerytur. Jako pierwsi wprowadziliśmy automatyczne indeksowanie i nadal będziemy to robić.”

Ponadto, według premiera, wzrost gospodarczy jest głównym celem pracy rządu. Jest to kurs, który w określonym czasie pozwoli Ukraińcom na powrót do domu, którzy dziś szukają lepszego losu za granicą i pracują w innych krajach.

„Każdy z milionów pracowników migrujących powinien być w stanie znaleźć swoje miejsce w naszym państwie. Kiedy mówię o tworzeniu klasy średniej, mam na myśli, że średnia pensja na Ukrainie (w warunkach ciągłych reformom i wzrostu gospodarczego) będzie wystarczająca żeby nie wyjeżdżać ... jest to wielki ból, gdy mama i tata są za granicą, a dzieci są tutaj z babciami. Naszym wyzwaniem jest stworzenie warunków dla Ukraińców do powrotu do ich ojczyzny. Jak? Poprzez wzrost gospodarczy”, powiedział Hrojsman.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-