IFC wyemitowała po raz pierwszy obligacje nominowane w hrywnie za 1,35 mld

IFC wyemitowała po raz pierwszy obligacje nominowane w hrywnie za 1,35 mld

Ukrinform
Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC), która znajduje się na liście instytucji Banku Światowego, po raz pierwszy wyemitowała obligacje nominowane w hrywnie na sumę 1,35 mld.

O tym w czwartek poinformował FinClub.

Należy zauważyć, że obligacje IFC wyemitowano 13 maja. Pośrednikami w emisji były Bank of America Merrill Lynch i Clearstream Banking SA, Euroclear Bank.

Dla danych papierów wartościowych naliczone zostaną odsetki w wysokości 15,75%. Termin pogaszenia obligacji wynosi 1 rok.

Według Gromadzkiego jest to pierwsza tego typu emisja papierów dłużnych przez Bank Światowy. Międzynarodowe instytucje finansowe mają wysoką zdolność kredytową, dlatego emitowane przez nie papiery wartościowe charakteryzują się wyjątkowo niskim ryzykiem. Emitując obligacje w hrywnie, IFC pomoże Ukrainie przyciągnąć obcą walutę, ponieważ w celu zakupu obligacji, należy najpierw wymienić dolary na hrywny.

International Finance Corporation (IFC) to międzynarodowa instytucja finansowa należąca do grupy Banku Światowego. Korporacja wykorzystuje kapitał i porady ekspertów w celu stymulacji rynków krajów rozwijających się. W 2017 r. wielkość długoterminowych inwestycji IFC wyniosła 19,3 mld USD.

Wcześniej informowano, że IFC planuje wykupić akcje państwowego Ukrgazbanku, czym zapoczątkuje proces jego prywatyzacji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-