Ukraina i Łotwa pogłębiają współpracę w kompleksie rolno-przemysłowym

Ukraina i Łotwa pogłębiają współpracę w kompleksie rolno-przemysłowym

Ukrinform
Ukraińsko-łotewska Międzyrządowa Komisja ds. Współpracy Gospodarczej, Przemysłowej, Naukowej i Technicznej w dniach 16-17 maja w Rydze odbywa siódme wspólne spotkanie.

Podczas spotkania omawiane są aktualne zagadnienia współpracy między Ukrainą i Łotwą, w tym w ramach Programu współpracy dwustronnej w dziedzinie rolnictwa na lata 2017-2019, podała służba prasowa Ministerstwa Polityki Rolnej.

„Łotewski rynek dla ukraińskich produktów, w szczególności przemysłu spożywczego i przetwórczego, jest atrakcyjny i ważny. Tak więc w 2018 r. łączna kwota całkowitego obrotu produktami rolnymi wzrosła o 13% i wyniosła 102 mln USD. Z niecierpliwością oczekujemy dalszego wzrostu obrotów towarowych, a także pogłębienia współpracy z Łotwą w obszarach priorytetowych określonych w Programie Współpracy Dwustronnej”, powiedziała Elena Kowalewa, wiceminister polityki rolnej i spożywczej Ukrainy.

W szczególności zauważyła, że ​​priorytetowymi obszarami współpracy są dostosowanie ukraińskiego ustawodawstwa do wymogów UE, rozwój obszarów wiejskich i zielonej turystyki, leśnictwo, medycyna weterynaryjna i fitosanitarna, rybołówstwo, współpraca badawcza, współpraca regionalna.

Pięć najważniejszych pozycji eksportowych na Łotewę w 2018 r. obejmowało: różne produkty spożywcze (13,5 mln USD / 6,9 tys. ton); produkty zbożowe (8,5 mln USD / 5,6 tys. ton); spirytus (7,4 mln USD / 7,9 tys. ton); ropa naftowa (4,4 mln USD / 5,3 tys. ton); przetworzone zboże (3,9 mln USD / 25,9 tys. ton).

Pięć najważniejszych pozycji importowanych z Łotwy w 2018 r. obejmowało: spirytus (15,9 mln USD / 4,9 tys. ton); gotowe lub konserwowane produkty rybne i skorupiaki (5,9 mln USD / 4,8 tys. ton); ryby, skorupiaki, mięczaki (5,3 mln USD / 14,4 tys. ton); różne inne produkty spożywcze (3,5 mln USD / 183 tony); kawa, herbata, mate i przyprawy (2,8 mln USD / 438 ton).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-