Główny Urząd Statystyczny nazwał najważniejszy rynek zbytu dla ukraińskiego eksportu

Główny Urząd Statystyczny nazwał najważniejszy rynek zbytu dla ukraińskiego eksportu

Ukrinform
Eksport towarów z Ukrainy w pierwszym kwartale tego roku wzrósł o 7,4% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku i wyniósł 12,3 miliarda dolarów, a rynek Unii Europejskiej dla ukraińskich eksporterów jest rynkiem numer jeden.

Według Głównego Urzędu Statystycznego Ukrainy, rynek Unii Europejskiej jest numerem jeden dla ukraińskich eksporterów, podał portal rządowy.

Jego udział w całkowitym eksporcie wyniósł 42,7%. Produkty sektora rolnego i hutnictwa są najbardziej poszukiwane. Ponadto wzrost eksportu zboża w pierwszym kwartale wyniósł 52%.

Wzrósł również eksport usług - o 12,3% - do 2,87 mld USD, a w segmencie usług rynek UE zajmuje również pierwsze miejsce z udziałem 33,6%. W zależności od rodzaju usługi najbardziej poszukiwanymi obszarami są transport, telekomunikacja, usługi biznesowe, w tym naukowe, oraz przetwarzanie danych.

Trendy rozwoju eksportu są również wspierane przez wskaźniki ogólnego wzrostu gospodarczego. Według szacunków operacyjnych Goskomstatu, realny wzrost PKB na Ukrainie w pierwszym kwartale wyniósł 2,2%. Gospodarka Ukrainy rośnie 13 kwartał pod rząd, czytamy w raporcie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-