Ukraiński eksport w pierwszym kwartale wzrósł prawie o 1 mld USD MRG

Ukraiński eksport w pierwszym kwartale wzrósł prawie o 1 mld USD MRG

Ukrinform
Ukraiński eksport w pierwszym kwartale 2019 r. wyniósł co najmniej 12,3 miliarda dolarów, czyli prawie 850 milionów dolarów więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

O tym oświadczył pierwszy wicepremier Ukrainy - minister rozwoju gospodarczego i handlu Stepan Kubiw podczas rady pojednawczej w Radzie Najwyższej, podała służba prasowa Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i raportów handlowych na swojej stronie Twitter.

„W pierwszym kwartale 2019 r. ukraiński eksport wzrósł do co najmniej 12,3 mld USD, czyli prawie o 850 mln USD więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku”, powiedział Kubiw.

Podkreślił, że ukraińska gospodarka wychodzi z głębokiego kryzysu, a Gabinet Ministrów nadal buduje drogi, płaci wynagrodzenia, emerytury, stypendia, a także opiekuje się społecznie niezabezpieczonymi grupami ludności.

Jak informowaliśmy, ukraiński eksport towarów i usług w 2018 r. wyniósł 57,1 mld USD i w porównaniu z 2017 r. wzrósł o 8,6%, czyli o 4,5 mld USD. Wliczając to z 2018 r. z Ukrainy wyeksportowano towarów na sumę 47,3 mld dolarów (wzrost o 9,4% w stosunku do 2017 r.).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-