Przychody budżetów lokalnych Ukrainy w pierwszym kwartale wzrosły o ponad 17% - Zubko

Przychody budżetów lokalnych Ukrainy w pierwszym kwartale wzrosły o ponad 17% - Zubko

Ukrinform
W pierwszym kwartale 2019 r. przychody funduszy własnych ogólnego funduszu budżetów lokalnych wzrosły o 17,2% w porównaniu z tym samym okresem 2018 r., do 60,4 mld UAH.

Zostało to ogłoszone na stronie na Facebooku przez wicepremiera - ministra rozwoju regionalnego i budownictwa Ukrainy Giennadija Zubko.

„60,4 mld UAH - przychody budżetów lokalnych na pierwszy kwartał 2019 r. Wzrost przychodów w analogicznym okresie ubiegłego roku + 17,2%, czyli 8,9 mld UAH”, napisał Zubko.

Podatek od dochodów osobistych otrzymał 35,9 mld UAH, czyli więcej niż przychody w pierwszym kwartale ubiegłego roku o +23 mld UAH. Regiony doniecki (31,9%), kijowski (28,2%) i winnicki (26,2%) mają najwyższy wzrost podatku dochodowego od osób fizycznych”, podkreślił wicepremier.

Przez trzy miesiące bieżącego roku otrzymywano płatności za ziemię - 7,6 mld UAH, co stanowi + 23% lub +1,4 mld UAH więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najwyższe stopy wzrostu odnotowały regiony zakarpacki (51,3%), ługańsk (40,3%) i dniepropietrowski (39,6%).

Rzeczywiste wpływy z „jedynego” (zryczałtowanego) podatku wyniosły 8,8 mld UAH (wzrost o +1,6 mld UAH, czyli + 22,8%).

Jednocześnie urzędnik zauważył, że od 1 marca 2019 r. salda budżetów lokalnych funduszu ogólnego wyniosły 46,0 mld UAH (od 1 stycznia 2019 r. - 31,8 mld UAH), w tym 41,9 mld na rachunkach skarbowych, na rachunkach depozytowych - 4,1 mld UAH.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-