Winnica rozpoczęła produkcję trolejbusów (ZDJĘCIE)

Winnica rozpoczęła produkcję trolejbusów (ZDJĘCIE)

Ukrinform
Przedsiębiorstwo Transportowe w Winnicy („OTK”) zaczęło montować własne trolejbusy.

Poinformowano przez Departament Mediów i Public Relations Rady Miasta Winnicy.

„W tym roku w firmie transportowej OTK zaczęto produkować trolejbusy. To projekt pilotażowy dla miasta. W 2019 r. firma planuje wyprodukować cztery takie trolejbusy. Pierwszy powinien zostać ukończony do końca kwietnia”, mówi komunikat.

Należy zauważyć, że teraz w pierwszym trolejbusie zakończono prace  montażowe instalacji elektrycznych, sieci pneumatycznych i hydraulicznych, specjaliści firmy testują pokładowe oprogramowanie komputerowe i montują systemy informacyjne.

Nowy trolejbus jest wyposażony w ukraiński system sterowania. Jest podobny w konstrukcji i wyglądzie do winnickich tramwajów „VinWay”. Zainstalowano na nim głowy kolektorów prądu, które zostały już przetestowane na innych trolejbusach i się dobrze sprawdziły. Zainstalowano system informacyjny winnickiej firmy IT.

Nowy trolejbus może poruszać się autonomicznie na dystansie do 5 km w przypadku awarii dostawy prądu lub awarii sieci kontaktowej. Jego wnętrze jest standardowe, z miejscami siedzącymi dla 33 pasażerów, z niską podłogą.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika, nowy winnicki trolejbus zużywa o 30% mniej energii elektrycznej. Zacznie kursować w maju br.

Według burmistrza miasta Winnicy Siergieja Morgunowa, w 2014 r. zakupiono 40 nowych trolejbusów „Bogdan” , a reszta - 129 aut ZiU-9 zostało odremontowanych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-