Ukraina musi stworzyć narodową koncepcję przemysłu leśnego - Bondar

Ukraina musi stworzyć narodową koncepcję przemysłu leśnego - Bondar

Ukrinform
Obecnie na Ukrainie istnieje pilna potrzeba określenia jasnej polityki leśnej, czyli strategicznej wizji państwa dotyczącej lasów i leśnictwa, ponieważ sytuacja w przemyśle staje się coraz bardziej krytyczna.

Zostało to odnotowane przez wiceprzewodniczącego Państwowej Agencji Zasobów Leśnych Ukrainy Wołodymyra Bondara podczas drugiego etapu IV Kongresu leśników, który odbył się 14 marca w Łucku na Wołyniu.

„My, jako specjaliści, powinniśmy stworzyć elastyczną koncepcję narodową dla rozwoju przemysłu leśnego i promować jego wdrażanie na wszystkich poziomach: Gabinetu Ministrów, Rady Najwyższej Ukrainy i na poziomie dużej sieci samorządów lokalnych, które aktywnie się rozwijają. Ten przejrzysty model rozwoju przemysłu leśnego powinien być zwanay: „narodową polityką leśną””, powiedział Wołodymyr Bondar.

Podkreślił również, że konsensus wszystkich zainteresowanych stron w społeczeństwie dotyczący dalszego rozwoju leśnictwa jest potrzebny na początku procesu określania krajowej polityki leśnej; zakończenie podziału kompetencji w zakresie wdrażania kontroli i zarządzania państwowego poprzez reformę systemu ochrony lasów państwowych; wprowadzenie przejrzystego rynku drewna mającego na celu stymulowanie dogłębnego przetwarzania i utrzymywanie efektywnego wykorzystania zasobów leśnych bez maksymalizacji zysków, a także zapewnienie stabilnego podatku od lasów i prawodawstwa naturalnego przez długi okres.

Jednym z rezultatów drugiego etapu czwartego kongresu leśników był Apel do Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z propozycją utworzenia grupy roboczej w celu opracowania krajowej polityki leśnej i odpowiedniego ustawodawstwa, a także z prośbą do Parlamentu o pilne przyjęcie przepisów niezbędnych do rozwoju przemysłu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-