Silnik ukraińsko-amerykańskiej rakiety Firefly Alpha został przetestowany w USA

Silnik ukraińsko-amerykańskiej rakiety Firefly Alpha został przetestowany w USA

Ukrinform
Na poligonie doświadczalnym w Briggs (Teksas, USA) prywatne przedsiębiorstwo lotnicze Aerospace przeprowadziło udany test silnika pierwszego stopnia rakiety kosmicznej Alpha, która ma wystartować w grudniu 2019 roku.

Podał korespondent Ukrinformu.

Podczas testu siłowego silnik został zainstalowany na poziomym stanowisku badawczym wyposażonym w czujniki do zbierania danych i analizowania parametrów pracy silnika. Testowanie trwało około 60 sekund. Zgodnie z doniesieniami konstruktorów test zakończył się powodzeniem.

Dyrektor generalny Firefly Aerospace Tom Markjusik wyjaśnił Ukrinformowi, podczas startu w grudniu 2019 roku, trzy takie silniki zostaną zainstalowane na pierwszym stopniu rakiety Alpha.

Firefly Aerospace to prywatna firma z branży lotniczej z biurami w Austin (Teksas, USA) i Dnieprze. Produkcja agregatów siłowych odbywa się w Teksasie, podczas gdy ukraińscy pracownicy centrum badawczo-rozwojowego w Dniprze konstruują podzespoły.

W 2017 r. firma Firefly Aerospace, która przeżywała trudności finansowe, została kupiona przez ukraińskiego biznesmena Maksa Polakowa, założyciela stowarzyszenia Noosfera i EOS Data Analytics. Od tego czasu prace nad rozwojem projektu Alpha zostały wznowione.

Firma planuje starty dwóch takich rakiet miesięcznie od 2021 roku. Istnieją również plany opracowania ciężkiej rakiety Beta, która prawdopodobnie składa się z trzech połączonych ze sobą rakiet Alpha.

Pojazd startowy Alpha będzie w stanie umieścić do 1000 kilogramów ładunku na niskiej orbicie okołoziemskiej. Pierwsze start planowany jest na grudzień 2019 r. z bazy lotniczej Vandenberg w Kalifornii (USA).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-