Ukraińsko-słoweńskie forum biznesowe odbywa się w Kijowie

Ukraińsko-słoweńskie forum biznesowe odbywa się w Kijowie

Ukrinform
W Kijowie odbywa się ukraińsko-słoweńskie forum biznesowe, na którym zaprezentowane zostaną osiągnięcia w dziedzinie energetyki, przemysłu i farmaceutyków.

Podał portal rządowy.

"W ramach ósmego spotkania wspólnej ukraińsko-słoweńskiej komisji ds. handlu i współpracy gospodarczej, oficjalne otwarcie ukraińsko-słoweńskiego forum biznesowego odbyło się w Ukraińskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej" - czytamy w oświadczeniu.

Przewodniczący ukraińskiej części wspólnej ukraińsko-słoweńskiej komisji ds. Handlu i współpracy gospodarczej, minister kultury Jewgienij Niszczuk zauważył, że ten dzień jest ważny w rozwoju partnerskich stosunków między dwoma krajami, szczególnie w sferze handlu i gospodarki, ponieważ mają miejsce dwa ważne wydarzenia, ukraińsko- słoweńskie forum biznesowe i posiedzenie komisji międzyrządowej.

"Wsparcie naszych słoweńskich kolegów i zaufanie słoweńskiego biznesu jest pozytywnym impulsem dla Ukrainy i pozytywnej oceny naszej pracy. Teraz rząd Ukrainy stara się jakościowo poprawić otoczenie biznesu i klimat inwestycyjny, aby zapewnić równe prawa i możliwości zarówno ukraińskim, jak i zagranicznym przedsiębiorcom "- podkreślił Niszczuk.

Z kolei sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Republiki Słowenii, przewodniczący słoweńskiej części komisji międzyrządowej Dobran Božić podkreślił, że prowadzenie takich forów biznesowych jest dobrą podstawą do wzmocnienia gospodarki, budowania stabilnych partnerstw i zwiększania zamożności państwa.

"To bardzo ważne, aby dzisiejsze osiągnięcia w wiodących sektorach przemysłu farmaceutycznego, energetycznego i  ogólno przemysłowego zostały zaprezentowane - jest to dobry bodziec do nawiązania współpracy między naszymi krajami. Jestem przekonany, że razem możemy osiągnąć znaczący sukces "- powiedział Dobran Božić.

Program ukraińsko-słoweńskiego forum biznesowego obejmuje część plenarną, która podkreśli bezpośrednie perspektywy i priorytetowe obszary ukraińsko-słoweńskiej współpracy gospodarczej, warunki prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie i w Słowenii, doświadczenia związane z integracją gospodarki Słowenii w jednolity rynek europejski oraz koniunkturę gospodarczą i możliwości inwestycyjne.

Odbyły się również rozmowy przedstawicieli środowisk biznesowych Ukrainy i Słowenii. Priorytetowe obszary ukraińsko-słoweńskiej współpracy biznesowej obejmują turystykę, farmaceutyki, sektor rolny, budownictwo, alternatywne źródła energii, efektywność energetyczną i oszczędzanie energii, recykling odpadów, oczyszczanie ścieków i ich usuwanie, obróbkę drewna i logistykę.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-