Ministerstwo Finansów spodziewa się w marcu 500 mln euro od UE

Ministerstwo Finansów spodziewa się w marcu 500 mln euro od UE

Ukrinform
W Ministerstwie Finansów spodziewają się, że do końca marca Ukraina otrzyma 500 mln euro od UE, w ramach funduszu unijnej pomocy makrofinansowej, jeżeli wypełni niezbędne dla tego warunki – powiedziała minister finansów Oksana Markarowa na XV konferencji inwestycyjnej organizowanej przez Dragon Capital w Kijowie, powiadamia Ukrinform.

„Koniec marca - początek kwietnia – wtedy prawdopodobnie otrzymamy te fundusze. Pracujemy nad wypełnieniem zobowiązań” - powiedziała Markarowa i dodała, że suma makrofinansowej pożyczki UE wynosi 1 mld EUR, z czego 500 mln EUR już otrzymaliśmy.

11 grudnia UE przekazała Ukrainie pierwszą transzę pożyczki w ramach czwartego programu pomocy makrofinansowej w wysokości 500 mln euro. Program ten jest bardzo ważny dla Ukrainy, ponieważ środki zostaną przekazane bezpośrednio do budżetu państwa, co pozwoli na spłatę zobowiązań z tytułu kredytu państwowego w krótkim okresie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-