W 2018 r. Ukraina wyeksportowała do UE więcej niż we wszystkich latach niepodległości - Poroszenko

W 2018 r. Ukraina wyeksportowała do UE więcej niż we wszystkich latach niepodległości - Poroszenko

Ukrinform
Ukraina w 2018 r. sprzedała więcej towarów do krajów Unii Europejskiej niż kiedykolwiek w czasach swojej niepodległości.

Stwierdził prezydent Petro Poroszenko na dorocznym przyjęciu z firmami członkowskimi Amerykańskiej Izby Handlowej na Ukrainie, informuje Ukrinform.

"W 2018 roku sprzedaliśmy towary do krajów UE najwięcej niż kiedykolwiek w historii istnienia niepodległej Ukrainy" - podkreślił szef państwa.

W szczególności, według niego, Ukraina stała się piątym eksporterem produktów rolnych do Unii Europejskiej.

Poroszenko przypomniał, że teraz udział UE w strukturze ukraińskiego eksportu wynosi 42,6%, podczas gdy udział Federacji Rosyjskiej wynosi 7,6%.

W tym samym czasie prezydent podkreślił, że porozumienie o strefie wolnego handlu z UE przyczynia się do wejścia ukraińskich towarów na inne rynki światowe.

"Ukraina nie będzie już krajem taniej siły roboczej, mamy inne przewagi konkurencyjne, podkreślam raz jeszcze: w związku z tym jeszcze ważniejsza staje się pogłębiona i kompleksowa strefa wolnego handlu z Unią Europejską, która stała się trampoliną wejścia na inne rynki na świecie". oświadczył prezydent.

W tym kontekście dodał, że jeśli produkt lub usługa będą sprzedawane w UE, z pewnością będą interesujące dla wielu krajów na świecie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-