Ukraina w ubiegłym roku zwiększyła sprzedaż gotowej produkcji przemysłowej o 16% - GUS

Ukraina w ubiegłym roku zwiększyła sprzedaż gotowej produkcji przemysłowej o 16% - GUS

Ukrinform
W 2018 roku zrealizowano gotowej produkcji przemysłowej na Ukrainie, bez podatku VAT i akcyzy, na sumę 2,5 bln UAH, czyli o 16% więcej niż w 2017 roku.

Podał  Główny Urząd Statystyczny Ukrainy.

Według państwowej służby statystycznej, ilość sprzedanych produktów przemysłowych (towarów, usług) bez VAT-u i akcyzy na Ukrainie w 2018 r. wyniosła 2,5 bln UAH, z czego ilość produktów sprzedanych poza granicami kraju wyniosła 681,927 mld UAH.

Wśród regionów Ukrainy region dniepropietrowsk zajął pierwsze miejsce w ilości  zrealizowanej gotowej produkcji przemysłowej w 2018 r. (481,2 mld UAH). Na drugim miejscu znalazł się Donieck (311,8 mld UAH), na trzecim Zaporoże (211,4 mld UAH).

Najmniej wszystkich produktów przemysłowych w 2018 r. sprzedano w Czerniowcach (15,4 mld UAH), Ługańsku (22,8 mld UAH) i Tarnopolu (21,8 mld UAH).

Jak informowaliśmy, zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2017 roku produkty przemysłowe zostały sprzedane na Ukrainie za 2,15 bln hrywien, co stanowiło o 21,8% więcej niż w 2016 roku.

Służba Statystyczna państwa zauważa, że ​​dane są podane bez uwzględnienia tymczasowo zajmowanego terytorium Autonomicznej Republiki Krymu, miasta Sewastopola i części tymczasowo okupowanych terytoriów w regionach Doniecka i Ługańska.

Wielkość gotowej produkcji przemysłowej sprzedawanej na Ukrainie jest podawana bez VAT-u i akcyzy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-