Ukraina musi wejść do 50 najlepszych krajów z najlepszym klimatem inwestycyjnym - Poroszenko

Ukraina musi wejść do 50 najlepszych krajów z najlepszym klimatem inwestycyjnym - Poroszenko

Ukrinform
Ukraina powinna wejść do 50 najlepszych krajów o najlepszym klimacie inwestycyjnym w przeciągu trzech lat.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział to w wywiadzie dla kanału telewizyjnego "Ukraina", donosi korespondent Ukrinform.

"Ukraina ma teraz stabilną sytuację makroekonomiczną. Mimo wojny kraj zbudował ponad 200 nowych zakładów przemysłowych, stworzono miliony nowych miejsc pracy. Miliardy dolarów weszły na Ukrainę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni rozmawiałem na ten temat w Davos, podpisano umowy z norweskimi firmami w sprawie budowy elektrowni na odnawialnych źródłach energii "- powiedział Poroszenko.

"To są ci, którzy inwestują na Ukrainie w dolarach, euro, funtach. Nadchodzą inwestorzy, którzy demonstrują zaufanie ukraińskiemu rządowi, a proces ten zostanie znacznie rozszerzony".

"A gdy firma czuje się chroniona, kiedy reforma sądownictwa, po jej zakończeniu, może zapewnić sprawiedliwość zarówno inwestorom, jak i obywatelom, i kiedy możemy stworzyć warunki dzisiaj, korzystając z stref wolnego handlu, biznes skoncentruje się nie tylko na rosnącej sile rynku, a także skutecznego zapewniania eksportu produktów high-tech z Ukrainy. Tak jak przenieśliśmy się z 153 miejsca na 71 w rankingu klimatu inwestycyjnego, to teraz naszym zadaniem jest osiągnięcie w pierwszych trzech, a nie pięciu latach, pozycji w pierwszej 50 krajów o najlepszym klimacie inwestycyjnym na świecie "- powiedział szef państwa.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-