Ukraina będzie energetycznie niezależna - Poroszenko

Ukraina będzie energetycznie niezależna - Poroszenko

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że Ukraina będzie państwem energetycznie niezależnym.

Powiedział Poroszenko w wywiadzie dla stacji telewizyjnej "Ukraina", korespondent Ukrinform.

"Będziemy kontynuować to, co zostało zrobione w ciągu pierwszych 5 lat. Podałem dwie liczby, pierwszą - że w 2009 r., zgodnie z niesławnym kontraktem gazowym, Ukraina musiała kupić 52 miliardy metrów sześciennych gazu, następnie zamieniono je na 41 mld. W 2017 r. państwo zakupiło 14 miliardów metrów sześciennych, do 2018 r. - 10,5 mld. I stanowczo podkreślam, że Ukraina będzie niezależna energetycznie "- powiedział Poroszenko.

Szef państwa zauważył, że kraj nie będzie kupował importowanego gazu.

"Będziemy w stanie zapewnić sobie, poprzez wzrost wydobycia i produkcji, mamy bardzo innowacyjne programy, które pomogą chronić naszą gospodarkę", powiedział Poroszenko.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-