Atrakcyjność Ukrainy dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych znacznie wzrosła - prezydent

Atrakcyjność Ukrainy dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych znacznie wzrosła - prezydent

Ukrinform
Dzięki wielu ważnym reformom, a także licznym "małym krokom", które wciąż zmieniają środowisko biznesowe na lepsze, Ukraina znacząco podniosła poziom atrakcyjności dla amerykańskich inwestorów w ciągu ostatnich pięciu lat.

Prezydent Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Biznesu (AURB) Morgan Williams powiedział  w komentarzu korespondentowi Ukrinformu.

"Warunki prowadzenia działalności na Ukrainie w ciągu ostatnich pięciu lat stały się znacznie lepsze" - zauważył Williams po w czasie spotkania z przedstawicieliami amerykańskiego i ukraińskiego środowiska biznesowego w Waszyngtonie.

Według niego przyczyniło się to do dużej liczby "małych kroków naprzód", a także szeregu istotnych zmian. Dlatego teraz amerykański biznes ma o wiele lepsze możliwości i w perspektywie ma lepszą pozytywną wizję na ten temat.

"Mówią, że tak wiele zmian już się odbyło i jeszcze będzie, że możemy iść do przodu", powiedział przewodniczący Rady Biznesu.

Tak więc, według niego, wydarzyły się dwie ważne rzeczy. Z jednej strony Ukraina zrobiła wiele kroków naprzód, z drugiej strony znacznie zwiększył się poziom zaufania do biznesu międzynarodowego na Ukrainie.

"Te dwa czynniki stały się potężną siłą w 2018 roku i uważamy, że rok 2019  ma znacznie większy potencjał", powiedział Williams.

Komentując pytanie o to, co Ukraina powinna uczynić, aby być bardziej atrakcyjną dla inwestorów, prezydent URB zwrócił uwagę przede wszystkim na sektor rolno-przemysłowy jako najbardziej obiecujący dla inwestycji zagranicznych.

Podkreślił, że po pierwsze, amerykańscy inwestorzy są zainteresowani tworzeniem prywatnego rynku nieruchomości na Ukrainie. "Wtedy mogą zainwestować znacznie więcej w agrobiznes, w sprzęt, tak aby ukraiński producent rolny był silniejszy" - powiedział Williams.

Po drugie, jego zdaniem ważne jest, aby Bank Eksportowo-Importowy Stanów Zjednoczonych (EXIMUSA), był i pozostawał otwarty dla Ukrainy. Podkreślił, że "zapewni więcej gwarancji eksportowych", co jest również bardzo pozytywnym czynnikiem dla inwestorów. Ponadto agrobiznes na Ukrainie wymaga zakończenia rozpoczętych reform i budowy solidnej infrastruktury.

Morgan Williams zauważył również, że branża turystyczna i technologie informacyjne należą do najbardziej obiecujących inwestycji zagranicznych na Ukrainie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-