Komitet Antymonopolowy Ukrainy rozpoczął kontrolę firm gazowniczych z powodu zawyżonych kwot na rachunkach

Komitet Antymonopolowy Ukrainy rozpoczął kontrolę firm gazowniczych z powodu zawyżonych kwot na rachunkach

Ukrinform
Komitet Antymonopolowy rozpoczął dochodzenie w sprawie możliwego naruszenia prawa o ochronie konkurencji gospodarczej przez operatorów sieci dystrybucji gazu (GSD) przy jednoczesnym zwiększeniu ilości gazu ziemnego wykorzystywanego przez konsumentów w gospodarstwach domowych.

Podało biuro prasowe KAU.

"Przewodniczący KAU poinstruował departamenty terytorialne, aby zbadały zgodność działań operatorów GSD z prawodawstwem dotyczącym ochrony konkurencji gospodarczej, przy jednoczesnym zwiększeniu ilości gazu ziemnego wykorzystywanego przez konsumentów w gospodarstwach domowych przy dokonywaniu komercyjnych płatności za gaz ziemny wykorzystywany przez konsumentów w gospodarstwach domowych" - czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z wynikami kontroli, w przypadku wykrycia naruszeń przepisów dotyczących ochrony konkurencji gospodarczej, organy Komitetu podejmą środki prawne przewidziane przez ustawodawcę.

KAU odnotowała znaczną liczbę skarg od konsumentów na temat dodatkowych opłat za rachunki.

Jak informowaliśmy, w listopadzie ubiegłego roku ludność otrzymała rachunki za gaz, których kwoty różniły się od kosztu faktycznie zużytego gazu. Ponadto firmy gazownicze przypisywały długi konsumentom za poprzednie okresy. Te rozliczenia międzyokresowe zostały wyjaśnione przez operatorów GSD "jako doprowadzenie ilości spożywanego gazu do standardowych warunków". Pod koniec listopada NKR zabronił regionalnym spółkom gazowniczym wnoszenia dodatkowych opłat w płatnościach za gaz ziemny.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-