Objętość obrotu towarowego między Ukrainą i Turcją wzrosła o 11,2%

Objętość obrotu towarowego między Ukrainą i Turcją wzrosła o 11,2%

Ukrinform
Wielkość handlu towarowego między Ukrainą i Turcją w ubiegłym roku wzrosła o 11,2%.

Poinformował na Twitterze Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Ukrainy w Turcji Andrei Sibiga.

"Miło jest powiedzieć, że w 2018 r. objętość handlu towarowego między Ukrainą i Turcją wzrósła o 11,2% w porównaniu z poprzednim okresem. Ujednolicenie gospodarcze naszych stosunków jest kluczem do silnego strategicznego partnerstwa i rozwoju "- napisał dyplomata.

Jak Państwo wiecie, Ukraina i Turcja pracują nad podpisaniem umowy o wolnym handlu, o której dyskutowano podczas wizyty prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Turcji w listopadzie zeszłego roku. Pod koniec stycznia tego roku premier Wołodymir Hrojsman ogłosił, że Gabinet Ministrów będzie aktywnie wypracowywał porozumienie w sprawie utworzenia strefy wolnego handlu z Turcją, aby podpisać ją jak najszybciej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-