Rada Ministrów obniżyła zużycie gazu dla gospodarstw domowych, które nie posiadają liczników

Rada Ministrów obniżyła zużycie gazu dla gospodarstw domowych, które nie posiadają liczników

Ukrinform
Na spotkaniu w środę, 30 stycznia, rząd postanowił zmniejszyć miesięczną normę zużycia gazu do 3,29 metrów sześciennych na osobę dla gospodarstw domowych, które nie są wyposażone w licznik gazu.

Podał rządowy portal.

 „Rada Ministrów Ukrainy, w ramach aktualizacji sprawiedliwych standardów konsumpcji gazu przez ludność Ukrainy, postanowiła ustanowić normę 3,29 metrów sześciennych gazu na osobę miesięcznie dla gospodarstw domowych, które nie mają liczników” - powiedział premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman podczas spotkania rządowego.

Normę 3,3 metrów sześciennych ustalono jeszcze w 2016 roku. Jednak decyzją sądu została ona anulowana, a stare, zwiększone i niesprawiedliwe stawki konsumpcyjne weszły w życie.

"Ustalamy nowy standard - 3,29 metrów sześciennych, taka norma zostanie zatwierdzona, ludzie zapłacą uczciwą cenę za uczciwą ilość, a nie za przeszacowaną" - podał portal szefa rządu.

Jak donosi Ukrinform, rząd zobowiąże S.A. "Naftogaz Ukrainy" do zainstalowania gazomierzy na koszt własny dla swoich obywateli. Wydatki Naftogazu zostaną uwzględnione w planie finansowym.

Wcześniej Kijowski Okręgowy Sąd Administracyjny uchylił Uchwałę Rady Ministrów nr 203 z 23 marca 2016 r. "O normach zużycia gazu ziemnego przez ludność przy braku gazomierzy". Decyzja została również poparta decyzją Sądu Najwyższego. W rezultacie zaczęły obowiązywać normy dotyczące zużycia gazu ustalone zgodnie z Uchwałą Rady Ministrów z 8 czerwca 1996 nr 619. Tak więc, jeśli konsument nie ma gazomierza, rachunki są rozliczane zgodnie z następującymi normami: za korzystanie z kuchenki gazowej w mieszkaniu z centralną gorącą wodą - 9.8 metrów sześciennych gazu miesięcznie na osobę (zamiast 3,3 metrów sześciennych zgodnie z normami z 2016 r.); dla kuchenki gazowej bez centralnej ciepłej wody i podgrzewacza wody - 18,3 metrów sześciennych (zamiast 5,4 metrów sześciennych). A jednoczesnego korzystania z kuchenki gazowej i podgrzewacza wody - 23,6 metrów sześciennych (zamiast 10,5 metra sześciennego).

W grudniu premier Wołodymir Hrojsman wezwał ludność do płacenia rachunków tylko za faktycznie zużytą ilości gazu zgodnie z danymi licznika. Zainicjował również inspekcje regionalnych spółek gazowniczych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-