Ukraina w ubiegłym roku wyeksportowała ponad pół miliona ton cukru

Ukraina w ubiegłym roku wyeksportowała ponad pół miliona ton cukru

Ukrinform
Ukraina, według wyników 2018 roku, wyeksportowała 586,5 tys. ton cukru na kwotę 217,09 mln USD.

Podały służby prasowe S.A. "Ukrcukier".

"Jeśli porównać z ubiegłym rokiem, to elementy eksportu niewiele się zmieniły, ale zmieniła się geografia. Kiedy w ubiegłym roku Sri Lanka była największym nabywcą ukraińskiego cukru (69,03 tys. ton), w tym roku był to Uzbekistan (285,3 tys. ton). Trzecie miejsce zamyka Azerbejdżan i Libia - odpowiednio 44,7 i 43,8 tys. ton "- powiedział Rusłan Butilo, wiceprezes zarządu S.A. "Ukrcukier.

Ponadto w grudniu eksportowano 59,0 tys. ton cukru. Tak więc, przez 4 miesiące bieżącego roku gospodarczego, 198,9 tysięcy ton cukru zostało już dostarczone na rynki zagraniczne. Jest to o 14,3% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

"Biorąc pod uwagę sytuację rynkową i wciąż nadwyżkę cukru , nawet pomimo spadku prognoz produkcji cukru w ​​Indiach, ukraińscy producenci będą musieli pracować, aby poprawić jakość produktów i zawrzeć długoterminowe kontrakty. Jak to zrobić lepiej i jakie mechanizmy przyciągną, porozmawiamy miesiąc później na Międzynarodowym Kongresie Sugar World 2019 "- podsumował ekspert.

Przypomnijmy, że na przełomie 2017/2018 Ukraina wyeksportowała 560 tysięcy ton cukru.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-