Przedsiębiorstwa obronne Arkowsk otrzymały ponad 10 mld UAH - Poltorak

Przedsiębiorstwa obronne Arkowsk otrzymały ponad 10 mld UAH - Poltorak

Ukrinform
W ostatnich latach przedsiębiorstwa obronne Charkowa otrzymały z budżetu Ministerstwa Obrony środki w wysokości ponad 10 mld UAH.

powiedział o tym minister obrony Stepan Poltorak podczas wizyty w charkowskich przedsiębiorstwach wchodzących w skład grupy spółek Ukroboronprom, informuje Ukrinform.

"W ciągu ostatnich kilku lat Ministerstwo Obrony z budżetu na zakup, modernizację, rozwój nowych technologii zainwestowało ponad 10 miliardów UAH w charkowskie przedsiębiorstwa, a około 9 miliardów UAH w przedsiębiorstwach, które są zaangażowane w produkcję czołgówi i pojazdóów opancerzonych", powiedział Poltorak.

Dzięki działaniom rządowcą charkowskim, minister podkreślił, że siły zbrojne otrzymują nowy sprzęt, a Charków generuje nowe miejsca pracy. "Liczba miejsc pracy w przedsiębiorstwach kompleksu wojskowo-przemysłowego w ostatnich latach wzrosła o 25%, wynagrodzenia wzrosły średnio w tych przedsiębiorstwach, które zajmują się pojazdami opancerzonymi o ponad 4,5 razy" - poinformował minister.

Teraz sprzęt wojskowy produkowany przez zakłady obronne w Charkowie wykonuje misje bojowe podczas ochrony naszego państwa.

Przypomnijmy, Minister Obrony Ukrainy, Stepan Poltorak, 28 stycznia był z wizytą w Państwowym Przedsiębiorstwie "Biuro konstrukcyjne, Charkowskie zakłady inżynierii mechanicznej imienia  A. Morozowa" i państwowymym zakładzie "Zakład im. WA Maszejewa", które są częścią spółki państwowej Ukroboronpromu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-