Hrojsman wezwał norweski biznes do inwestowania w ukraińską gospodarkę

Hrojsman wezwał norweski biznes do inwestowania w ukraińską gospodarkę

Ukrinform
Hrojsman wezwał norweski biznes do inwestowania w ukraińską gospodarkę

Szef ukraińskiego rządu powiedział to, przemawiając na forum biznesowym w Norwegii, gdzie przebywa z wizytą, informuje Ukrinform.

"Mamy bardzo dobry potencjał rozwoju współpracy gospodarczej między obydwoma krajami, Ukraina ma duże możliwości inwestycyjne wasz sukces inwestycyjny jest sukcesem naszego kraju, to znaczy, że mamy te same cele i jesteśmy gotowi zastosować nowe mechanizmy wsparcia biznesu na Ukrainie. W związku z tym apeluję do biznesu obu krajów o połączenie ich potencjału i zapewnienie wzrostu gospodarek naszych państw ", powiedział Hrojsman

Zauważył, że w przeddzień swojej wizyty w Norwegii spotkał się z przedstawicielami norweskiego biznesu i zrozumiał, iż są oni bardzo zainteresowani do inwestowaniem na Ukrainie.

Według niego, obecnie  jest około 50 norweskich firm działających na Ukrainie i odnoszą całkiem udany interesy. "Jestem przekonany, że sektory, w których możemy połączyć nasz potencjał i inwestycje, są bardzo obiecujące" - powiedział premier.

Podkreślił, że priorytetowymi obszarami współpracy między Ukrainą i Norwegią są energia, w tym efektywność energetyczna, kompleks rolno-przemysłowy i najnowsza technologia.

Ponadto, według Hrojsmana, Ukraina otworzyła możliwości inwestowania w swoją nieruchomość, co jest dość obiecujące.

Zauważył, że ukraiński rząd jest w pełni świadomy swoich zadań, aby stworzyć sprzyjający klimat biznesowy i robi już wszystko, co jest konieczne. "Rozpoczęliśmy systemowe zmiany, pod tym względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej jest adekwatna i jest do aprobacji, dlatego obserwowane ostatnio pozytywne zmiany w gospodarce pokazują, że gospodarka będzie nadal rosła, a reformy podwyższają ten wzrost "- powiedział premier.

Jak donosi Ukrinform, premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman udał się z wizytą roboczą do Norwegii 28 stycznia, gdzie wziął udział w ukraińsko-norweskim forum biznesowym.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-