W ubiegłym roku budownictwo wzrosło o 4,4% - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

W ubiegłym roku budownictwo wzrosło o 4,4% - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Ukrinform
Pod koniec 2018 r. przedsiębiorstwa Ukrainy zakończyły prace budowlane o wartości nominalnej 136,3 mld UAH, wskaźnik wzrostu budownictwa w stosunku do 2017 r. wyniósł 104,4%.

Wiceminister rozwoju regionalnego, budownictwa,  pomieszczeń mieszkalnych i usług komunalnych Ukrainy Lew Parckaladze opublikował to na swojej stronie na Facebooku.

"W 2018 r. branża budowlana nadal wykazywała stały wzrost. Biorąc pod uwagę znaczny zastój, który miał miejsce w branży rok wcześniej. Zachowaliśmy i poprawiliśmy poprzednie dane. Prace budowlane przeprowadzono na ponad 136 mld UAH. W porównaniu z 2017 r. Jest to wzrost o 4,4% "- napisał.

Parckaladze przypomniał, że ​​w 2018 r. przyjęto szereg ważnych zmian, aby uprościć przepisy budowlane i poprawić jakość życia ludzi.

"Dokonaliśmy około 500 zmian jakościowych dla bezpieczeństwa i komfortu Ukraińców. Zaczynają obowiązywać ważne dla przemysłu normy budowlane (GOS) dotyczące planowania urbanistycznego, projektowania szkół, przedszkoli, ulic i dróg, uproszczono wykonywanie prostych prac budowlanych. Wszystko to pozytywnie wpłynęło na rozwój branży "- dodał wiceminister.

Zgodnie z wynikami okresu sprawozdawczego wskaźnik budowy obiektów inżynieryjnych wyniósł 109%, budynków - 99,9% (mieszkaniowych - 98,4%, niemieszkaniowych - 101,2%).

W regionach liderem pod względem prac budowlanych był region odeski (15,3 mld UAH), region dniepropietrowski (13,5 mld UAH), obwód charkowski (12,7 mld UAH) i miasto Kijów (30,1 mld UAH) .

Nowe budownictwo, przebudowa i doposażenie techniczne stanowiły 72,8% całkowitej ilości zakończonych prac budowlanych, remontów kapitalnych i bieżących - odpowiednio 18,6% i 8,6%.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-