W 2018 r. Ukraińska Kolej wyremontowała najwięcej torów w przeciągu ostatnich 5 lat

W 2018 r. Ukraińska Kolej wyremontowała najwięcej torów w przeciągu ostatnich 5 lat

Ukrinform
W ubiegłym roku UK naprawiła prawie 2000 km torów - najwięcej w przeciągu ostatnich 5 lat.

Stwierdził prezes Zarządu S.A. "Ukrzaliznica" (UK) Jewgienij Krawcow,  podała służba prasowa firmy.

"W ubiegłym roku UK naprawiła w sumie prawie 2 tysiące km torów, co jest najwyższą wartością w ostatnich pięciu latach, większość remontów i modernizacji dróg w 2018 r. przeprowadzono na głównych kierunkach transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), które będą przyczyniać się do integracji Ukrainy z europejskim systemem transportowym "- czytamy w raporcie.

Według Krawcowa w 2017 r. Ukraina została włączona do indykatywnych map europejskiej sieci transportowej TEN-T. A w 2018 r. UK zrekonstruowała około 300 km linii kolejowych w sieci TEN-T.

"Dzięki tym modernizajom rozwijamy potencjał tranzytowy kraju, w tym roku planujemy zwiększyć tempo prac" - powiedział szef UK.

Według jego informacji, w ubiegłym roku odtworzono w szczególności 281,5 km torów, naprawiono i odremontowano 273,3 km torów, zmodernizowano 809,9 km torów i naprawiono 549,7 km dróg.

Ponadto położono 270 zestawów nowych rozjazdów, w szczególności 159 zestawów na podkładach z betonu zbrojonego i 98 zestawów metalowych. Zmieniono również 172 zestawy starych rozjazdów i przywrócona roboczą zdolność 567 zestawom.

Większość prac, zgodnie z raportem Ukrzaliznicy, przeprowadzono na kierunkach: Kijów - Żmerinka - Podwołoczysk - Lwów - Mostiska, Lwów-zachodnie przejście graniczne Czop, Fastów - Mironiwka - Piatychatki - Czaplino - Pokrowsk, Żmerinka - Odesa, Jagodzin - Kowel - Zdołbunow  - Kazatin i Kijów - Nieżyn.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-