Dwa bloki energetyczne elektrowni jądrowej w Zaporożu zostały podłączone do sieci po naprawie

Dwa bloki energetyczne elektrowni jądrowej w Zaporożu zostały podłączone do sieci po naprawie

Ukrinform
Bloki energetyczne nr 3 i nr 6 elektrowni w Zaporożu są podłączone do sieci po zakończeniu planowych napraw.

Poinformowało centrum prasowe S.A. Energoatom.

"22 stycznia 2019 r. o godzinie 22:21 blok nr 3 elektrowni jądrowej w Zaporożu został podłączony do sieci po ukończeniu zaplanowanej naprawy. Obciążenie urządzenia osiągnęło moc znamionową. 23 stycznia 2019 r., o godzinie 01:30, blok energetyczny nr 6 elektrowni jądrowej w Zaporożu został podłączony do sieci energetycznej po ukończeniu zaplanowanej naprawy. Obciążenie bloku jest również znamionowe", mówi komunikat.

Obecnie wszystkie 6 bloków energetycznych pracuje w elektrowni jądrowej w Zaporożu. Jednostki napędowe pracują normalnie, nie ma komentarzy na temat działania głównych jednostek napędowych i personelu.

Jak wiadomo, elektrownia w Zaporożu jest największym obiektem energetycznym na Ukrainie i w Europie o mocy znamionowej 6000 MW. W elektrowni jądrowej w Zaporożu pracuje 6 bloków o mocy 1 GW każdy. Pierwsza jednostka została oddana do użytku w 1984 r., druga - w 1985 r., trzecia - w 1986 r., czwarta - w 1987 r., piąta - w 1989 r., szósta - w 1995 r.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-