Za pięć lat obroty handlowe między Ukrainą a Izraelem wyniosą miliard dolarów - Ambasador

Za pięć lat obroty handlowe między Ukrainą a Izraelem wyniosą miliard dolarów - Ambasador

Ukrinform
W ciągu następnych pięciu lat obroty handlowe między Ukrainą a Izraelem wzrosną o 15% i osiągną około miliarda dolarów.

Powiedział  ambasadora Nadzwyczajny i Pełnomocny Izraela na Ukrainie Yoela Lyon w wywiadzie dla Ukrinformu, komentującym umowę o wolnym handlu między Ukrainą a Izraelem, podpisaną 21 stycznia 2019 roku.

Według ambasadora, według badań ekspertów, w ciągu najbliższych pięciu lat strony zwiększą obroty o 15%. "Oznacza to, że będziemy mieć obrót około miliarda dolarów między Ukrainą a Izraelem" - powiedział dyplomata.

Lyon zauważył, że "rolnictwo pozostanie głównym miejscem docelowym dla Ukrainy, ponieważ 63% ukraińskiego eksportu do Izraela to produkty rolne, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy mieli taki import z Ukrainy".

Ponadto, ambasador zauważył: "ważnym elementem tej umowy jest zwiększenie eksportu z Ukrainy artykułów rolnych. Na przykład, jeśli weźmiemy słonecznik używany do robienia oliwy, wówczas eksport do nas, do Izraela, pomoże obniżyć koszty, ponieważ im więcej będzie słonecznika, tym niższa będzie cena ropy, a tym więcej pieniędzy będą mieli ludzie. Jeśli weźmiemy owoce i warzywa eksportowane z Izraela i stworzymy konkurencyjną atmosferę z innymi krajami, obniżając ceny, będzie  konkurencjia, a na koniec zmiany będą odczuwalne nie tylko na poziomie makroekonomicznym - jest to zrozumiałe, ponieważ piniądz napełni gospodarkę obu krajów - zwykli obywatele również poczują te zmiany, ponieważ cena towarów spadnie.”

"Pomimo faktu, że jesteśmy krajem, który może wszystko sam wyhodować, nasze terytorium jest tak małe, że nie jesteśmy w stanie dać Izraelczykom tego, czego potrzebują. Jeśli mamy przyjazny kraj, który jest gotowy dać nam pszenicę, której potrzebujemy , kukurydzę, której tak bardzo potrzebujemy, aby zapewnić ciecierzycę, której potrzebujemy ... Wiesz, hummus jest tym, co kochamy w Izraelu, dlatego jeśli dostaniemy ciecierzycę z Ukrainy, to pomożecie Izraelowi, a to jest to czym jesteśmy zainteresowani. Z drugiej strony jesteśmy zainteresowani pomocą dla Ukrainy, aby produkowała  więcej, kiedy izraelskie technologie rolnicze trafią na Ukrainę, będzie można zwiększyć produkcję na mniejszym kawałku ziemi-wzrośnie wydajność "- powiedział ambasador Izraela na Ukrainie.

Jak donosi Ukrinform, Gabinet Ministrów Ukrainy 21 listopada 2018 r. zatwierdził projekt umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Izraelem.

Według Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego, w wyniku umowy, w najbliższym czasie wzrośnie ukraiński eksport do Izraela, a bilans handlowy Ukrainy z Izraelem poprawi się.

Skutki umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Izraelem nie rozciągną się na terytorium czasowo zajmowane w wyniku zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej Krymu, miasta Sewastopol i niektórych regionów Doniecka i Ługańskaja, dopóki nie zostaną całkowicie przywrócone konstytucyjne porządki państwa ukraińskiego.

Zgodnie ze strategią eksportową Ukrainy, w szczególności z „mapą drogową” dla strategicznego rozwoju handlu na lata 2017-2021, Izrael znajduje się na liście 20 najbardziej obiecujących rynkach dla eksportu ukraińskich produktów, a także jako jeden z głównych partnerów handlowych Ukrainy na Bliskim Wschodzie. Najbardziej obiecujące do współpracy są obszary produkcji rolnej, turystyka, przetwórstwo paliwowe, komunikacja, medycyna, efektywność energetyczna i ekologia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-