Przez dwa lata cena na gaz wzrosła o 89% – Nasalik

Przez dwa lata cena na gaz wzrosła o 89% – Nasalik

Ukrinform
Wzrost kosztów energii elektrycznej spowodowany był wzrostem cen węgla o 13,3%, gazu - o 89%. Wśród czynników wpływających na koszt energii elektrycznej jest również inflacja i wzrost płac w sektorze energetycznym - podczas „Godziny pytań do rządu” w Radzie Najwyższej, powiedział Minister Energetyki i Przemysłu Węglowego Igor Nasalik, informuje Ukrinform.

"Koszt węgla w latach 2016-2018-2019 wzrósł o prawie 133% i wynosi około 2800 UAH / t. Podobna sytuacja dotyczy gazu, którego koszt wzrósł o 89% w tym okresie", powiedział Nasalik.

Wśród czynników wpływających na wzrost kosztów energii elektrycznej Nosalik nazwał inflację i płace.

„Wynagrodzenie w sektorze energetycznym wzrosło o 94%", powiedział Nasalik.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-