W regionie chersońskim wyjawiono ponad 6 tysięcy przedsiębiorców działających w szarej strefie

W regionie chersońskim wyjawiono ponad 6 tysięcy przedsiębiorców działających w szarej strefie

Ukrinform
W regionie chersońskim w 2018 r. zidentyfikowano prawie 6,3 tys. niezarejestrowanych biznesmenów i pracowników, którzy pracowali bez umowy o pracę i nie płacili podatków.

W czwartek szefowa sektora komunikacji w departamencie pracy głównego oddziału państwowej służby podatkowej w regionie Chersoniu, Autonomicznej Republice Krymu i miasta Sewastopola- Irina Salnik, pionformowała o tym fakcie korespondenta Ukrinformu.

"W 2018 roku pracownicy Głównej Dyrekcji DFS w regionie Chersoniu, Autonomicznej Republice Krymskiej i w Sewastopolu, którzy brali udział w pracach międzywydziałowych grup roboczych zajmujących się legalizacją pracy najemnej oraz przeprowadzaniem kontroli i weryfikacji, odkryło 6 281 przedsiębiorców i zatrudnionych pracowników, którzy pracowali bez pozwolenia i nie płacili podatków"- powiedziała Salnik.

Według niej z 6281 pracowników 40% (2552 osoby) to przedsiębiorcy.

W wyniku działań podjętych przez pracowników służby skarbowej, budżet otrzymał 6 milionów 932 tysięcy hrywien. Sporządzono 88 protokołów z naruszenia art. 164 ust. 1 Kodeksu Ukrainy w sprawie przestępstw administracyjnych (działalność bez państwowej rejestracji podmiotu gospodarczego). 2552 przedsiębiorców zostało przyciągniętych do odpowiedzialności karno-skarbowej, kwota zapłaconych przez nich odszkodowań  wyniosła ponad 1 milion 622 tysięcy hrywien.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-