Ukraina jest jednym z pięciu największych eksporterów produktów rolno-spożywczych do UE

Ukraina jest jednym z pięciu największych eksporterów produktów rolno-spożywczych do UE

Ukrinform
Ukraina znalazła się w pierwszej piątce krajów, od których UE importuje produkty rolno-spożywcze.

Takie dane opublikowała dziś Komisja Europejska do badania stanu handlu produktami rolno-spożywczymi.

"Import produktów rolno-spożywczych z krajów trzecich w okresie 12 miesięcy: od listopada 2017 r. do października 2018 r. wyniósł 115,2 mld euro ... Najważniejsze państwa, z których UE importuje produkty rolno-spożywcze, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, to: Brazylia (12,0 ) i Stany Zjednoczone (11,5), a następnie Chiny, Argentyna, Ukraina, Szwajcaria, Turcja i Indonezja. Na każdy z tych krajów przypada od 4,4 do 5,5 miliarda euro "- czytamy w raporcie.

Jednocześnie wskaźniki ukraińskiego importu do UE w okresie od listopada 2017 r. do października 2018 r. nieznacznie spadły w porównaniu z analogicznym okresem 2016-2017 r. - z 5 mld 390 mln euro do 5 mld 123 euro, przy zmniejszeniu dostaw produktów rolno-spożywczych do UE do sumy w wysokości 226 milionów euro (-4,9%).

Jednocześnie Ukraina zajęła pierwsze miejsce pod względem wzrostu importu produktów rolno-spożywczych z krajów UE.

"Największy wzrost w ujęciu rocznym (w milionach euro) osiągnięto w eksporcie produktów rolno-spożywczych na Ukrainę (+272 lub prawie 16%), Japonii (+269 lub 4%), Singapurze (+227, 10%) i Algierii (+142, + 6%). Stany Zjednoczone pozostały największym rynkiem dla europejskich produktów rolno-spożywczych, chociaż w ciągu ostatnich 12 miesięcy eksport tam spadł nieznacznie (-116, -0,5%) "- podała Komisja Europejska.

Jednocześnie Ukraina zajmuje 16 miejsce wśród 20 najważniejszych obszarów europejskiego eksportu produktów rolno-spożywczych, z wskaźnikiem 2 miliardów 22 milionów euro, czyli o 15,6 procent więcej niż w analogicznym okresie 2016-2017.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-