Kobolev nazwał warunki renegocjacji drugiego pozwu tranzytowego wobec „Gazpromu”

Kobolev nazwał warunki renegocjacji drugiego pozwu tranzytowego wobec „Gazpromu”

Ukrinform
NAK „Naftogaz Ukrainy”  jest gotowy na ponowne rozważenie lub rezygnację z drugiego pozwu tranzytowego wobec rosyjskiego „Gazpromu” w wysokości ponad 12 miliardów dolarów, pod warunkiem zawarcia nowej długoterminowej umowy tranzytowej. Poinformował na antenie Kanału 5 prezes zarządu NAK „Naftogaz Ukrainy”  Andrej Kobolev.

„Naftogaz” złożył nowy pozew przeciwko „Gazpromowi” na sumę 12 miliardów dolarów. Główną podstawą pozwu jest utrata wartości ukraińskiego GTS z uwagi na fakt, że „Gazprom” będzie budował gazociągi z ominięciem Ukrainy i nie wywiąże się z długoterminowych zobowiązań wobec „Naftogazu Ukrainy”. Jest to głównym atutem w negocjacjach z „Gazpromem”. „W rzeczywistości rozmawiamy z naszymi rosyjskimi kolegami: jeśli budujesz i nie chcesz transportować, to zrekompensuj. Jeśli chcesz przewieźć i jesteś gotowy podpisać długoterminową umowę zgodnie z zasadami europejskimi, z gwarancjami, że zapłacisz nam, jesteśmy gotowi porzucić roszczenia lub je zmodyfikować w zależności od sytuacji,"powiedział Kobolev.

Podał też, że powyższa informacja została przekazana Komisji Europejskiej, która to potwierdziła.

"Cel jest bardzo prosty: nie dopuścić do pominięcia tranzytu przez terytorium Ukrainy, strata pieniędzy i tranzytu jest nie do zaakceptowania" – podkreślił Kobolev.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-